Modüler Su Deposu Anasayfa Modüler Su Deposu Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Modüler su deposu montajı nasıl yapılır, su sızdırmazlığı nasıl sağlanır ve su deposu hangi malzemelerden oluşur?
Modüler su depomuzun ana malzemeleri; taban sacı, tavan sacı, yan paneller, köşebentler ve iç gergilerden oluşmaktadır. Panellere epdm kauçuk conta çekilip civata ile birleştirilir. Su Sızdırmazlığını ise, panellerin arasına çekilen epdm kauçuk conta sağlar.

Su deposunun yapılacağı alan zarar görür mü? ( Betonun delinmesi, zeminin çatlaması v.b )
Zarar görmez. Depo montajı yapılırken alanda hiçbir şekilde kırma ve delme işlemi yapılmaz.

Su deposunun kurulacağı alan nasıl olmalıdır?
Su deposu için belirlediğiniz alana ihtiyacınız olan deponun sığabilmesi için gerekli alan ölçülerini belirlemeniz gerekmektedir. Zeminde kesinlikle meyil, çatlak ve zemin bozukluğu olmamalıdır.

Deponun kurulacağı zemin fayans veya karot yapılmış ise beton kaide yapılmasına gerek var mıdır?
Zeminde meyil yok ise beton kaide yapılmasına gerek yoktur. Bunun yerine alternatif olarak plastik kaide ile deponun montajı yapılabilir.

Depo montaj edildikten sonra deponun üzerine yük koyabilir miyiz?
Deponun tavan sacı kendi ağırlığını taşıyabilecek mm’lerden tasarlanmıştır. Bu sebepten dolayı deponun üzerine herhangi bir malzeme kesinlikle konulmamalıdır.

Modüler depoların temizliği ve periyodik bakımı nasıl yapılır? Kimyasal bir madde ile temizlik yapmak uygun mudur?
Modüler su deposunun temizliği yılda en az 1 defa yapılmalıdır. Bu temizlik su deposunun yan yüzeyinin en altında bırakılan boşaltma tahliyesi ile deponun içindeki su boşaltılır, içinde biriken tortular temizlenir. Kimyasal maddeler ile depo temizliği suya koku ve zarar verdiği için pek tavsiye edilmez.

Yapılan su deposunu içine kuyu suyu, kimyasal su veya asit gibi sıvılar koyulabilir mi?
Yapılan deponun malzeme cinsine göre suyu konulmalıdır. Kullanım suyu için 304 kalite paslanmaz; tercihe bağlı 316 kalite paslanmaz veya grp depo, yangın suyu için galvaniz; tercihe bağlı 304 paslanmaz veya grp depo, kuyu suyu için kesinlikle grp; tercihe bağlı 316 kalite depo veya özel kaplamalı depo yapılmalıdır.